Interpretacja indywidualna z dnia 1 lipca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.321.2025.2.IZ
Sprzedaż działek nr 1 i nr 2 przez wnioskodawcę nie podlega opodatkowaniu VAT, gdyż nie prowadzi on działalności gospodarczej w rozumieniu ustawy o VAT, a sprzedaż stanowi rozporządzanie majątkiem osobistym. W związku z tym, wnioskodawca nie zostaje uznany za podatnika podatku VAT w tej kwestii.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 kwietnia 2025 r. wpłynął Pana wniosek z 27 marca 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie uznania, czy sprzedaż niezabudowanych działek nr 1 o pow. (…) ha oraz nr 2 o pow. (…) ha, jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT. Uzupełnił go Pan - w odpowiedzi na wezwanie – pismami z 6 czerwca 2025 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
