Interpretacja indywidualna z dnia 4 lipca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.245.2025.2.EB
Osoba fizyczna, dokonująca sprzedaży niezabudowanej nieruchomości, która nie podejmowała zorganizowanej działalności w charakterze handlowca nieruchomości, nie działa jako podatnik VAT, a transakcja ta nie podlega opodatkowaniu VAT. Tym samym sprzedaż stanowi rozporządzanie majątkiem osobistym.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
15 kwietnia 2025 r. wpłynął Pana wniosek z 27 marca 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży działki nr (...). Uzupełnił go Pan pismem z 27 marca 2025 r. (wpływ 1 lipca 2025 r.) oraz pismem, które wpłynęło 1 lipca 2025 r. – w odpowiedzi na wezwanie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
