Prawo do częściowego odliczenia VAT z faktur bez NIP nabywcy dla paliwa gazowego wykorzystywanego w działalności opodatkowanej - Interpretacja indywidualna z dnia 17 kwietnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.113.2025.4.JKU
Podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur za zakup paliwa gazowego, pozbawionych numeru NIP nabywcy, w zakresie, w jakim paliwo jest wykorzystywane do czynności opodatkowanych podatkiem VAT, zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy, i musi wykazać rzetelność rozdziału wydatków pomiędzy działalność opodatkowaną a cele prywatne.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
