Interpretacja indywidualna z dnia 2 kwietnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.32.2025.2.EK
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
12 stycznia 2025 r. wpłynął Państwa wniosek z 12 stycznia 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania. Uzupełnili go Państwo pismem z 13 marca 2025 r. (wpływ 14 marca 2025 r.) – w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Gmina jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
W strukturze organizacyjnej Gminy znajdują się jednostki organizacyjne mające status jednostek budżetowych (nieposiadające odrębnej od Gminy osobowości prawnej) w tym m.in.:
-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w A;
-Urząd Gminy A;
-Przedszkole w A;
-Szkoła Podstawowa w A;
-Szkoła Podstawowa w B;
wyżej wymienione jednostki będą dalej określane łącznie jako: Jednostki organizacyjne.
Ponadto, na terenie Gminy funkcjonuje Zakład (…) Sp. z o.o. (dalej: Zakład), której właścicielem jest Gmina.
Gmina realizuje inwestycję pn.„(...)” (dalej: Zadanie). Zadanie jest zrealizowane na potrzeby pracowników Jednostek organizacyjnych oraz Zakładu. W ramach Zadania realizowane są m.in. następujące prace:
·stworzenie Elektronicznego Obiegu Dokumentów (dalej: EOD) w Jednostkach organizacyjnych i Zakładzie;
·stworzenie Elektronicznego Biura Obsługi Mieszkańca dla Jednostek organizacyjnych i Zakładu;
·zakup brokera integracyjnego dla Jednostek organizacyjnych i Zakładu;
·zakup trzech kompletów sprzętu pod EOD, tj. skanerów, czynników kodów i drukarek kodów;
·odrębne instalacje Biuletynu Informacji Publicznej dla poszczególnych Jednostek organizacyjnych oraz Zakładu;
·zakup portalu e-płatności w obszarze podatków i odpadów dla Jednostek organizacyjnych i w obszarze wody i odprowadzania ścieków dla Zakładu;
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
