Ustalenie zastosowania ustawy o VAT oraz warunki zwolnienia z VAT dla planowanej umowy sprzedaży nieruchomości - Interpretacja indywidualna z dnia 28 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.58.2025.3.DK
Sprzedaż nieruchomości wraz z naniesieniami, jako odpłatna dostawa towarów, może być zwolniona z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT. Podatnicy mogą zrezygnować z tego zwolnienia, wybierając opodatkowanie. Kupujący ma prawo do odliczenia VAT, jeśli nieruchomość będzie używana do działalności opodatkowanej.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
