14.03.2025 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.29.2025.2.KP

Określenie rezydencji podatkowej dla celów podatkowych - usługi ślusarskie.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

10 stycznia 2025 r. wpłynął Pana wniosek z 7 stycznia 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnił go Pan pismem z 21 lutego 2025 r. (wpływ 26 lutego 2025 r.) – w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

A.B.  („Podatnik”, „Wnioskodawca”) prowadzi indywidualną działalność gospodarczą pod firmą X zarejestrowaną w CEIDG w dniu (...) 2022 roku.

Przedmiotem działalności gospodarczej Wnioskodawcy jest:

25.11.Z Produkcja konstrukcji metalowych i ich części;

43.39.Z Wykonywanie pozostałych robót budowlanych wykończeniowych;

43.99.Z Pozostałe specjalistyczne roboty budowlane, gdzie indziej niesklasyfikowane;

33.15.Z Naprawa i konserwacja statków i łodzi;

33.11.Z Naprawa i konserwacja metalowych wyrobów gotowych;

25.62.Z Obróbka mechaniczna elementów metalowych.

Wnioskodawca posiada nadany numer NIP (...) oraz REGON (...).

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje usługi ślusarskie na rzecz kontrahenta będącego spółką z siedzibą w Holandii („Spółka NL”). Wykonywanie przedmiotowych usług ma związek z projektem realizowanym przez Spółkę NL na terytorium Holandii Realizacja projektu wymaga skorzystania przez Spółkę NL z usług takich specjalistów jak Wnioskodawca.

Usługi, które Podatnik świadczy na rzecz Spółki NL są realizowane na jego własny rachunek i ryzyko - Wnioskodawca ponosi odpowiedzialność za rezultat i wykonywanie czynności w ramach umowy zawartej ze Spółką NL.

Usługi realizowane przez Podatnika w ramach prowadzonej działalności gospodarczej nie są wykonywane przez położony na terytorium Holandii zakład w rozumieniu PL-NL UPO. Wnioskodawca nie posiada w Holandii placówki swojej działalności - stała placówka działalności gospodarczej Podatnika znajduje się jedynie na terytorium Polski.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne