Interpretacja indywidualna z dnia 3 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.2.2025.2.PC
W zakresie ulgi na działalność badawczo–rozwojową.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych, jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 stycznia 2025 r., wpłynął Państwa wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ulgi na działalność badawczo – rozwojową.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 3 lutego 2025 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
A. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie produkcji gier (…).
W ramach swojej działalności Wnioskodawca odpowiada za cały proces powstawania gry, począwszy od szukania inspiracji, zaprojektowania (w tym zasad), produkcji oraz tworzeniu i testowaniu prototypów. Spółka zajmuje się również udoskonaleniem dotychczas wyprodukowanych gier.
(…).
Część gier wytwarzanych przez Spółkę oparta jest na licencjach, które nabywa od podmiotów zewnętrznych. Nabywane licencje Spółka kwalifikuje jako wartości niematerialne i prawne podlegające amortyzacji. Licencje umożliwiają spółce rozpoczęcie kampanii, produkcję oraz dystrybucję gier.
Branża produkcji gier jest branżą dynamiczną i wymagającą od producentów ciągłego rozwoju i doskonalenia. Producenci gier muszą nieustannie poszukiwać nowych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom graczy i wyróżnić się na rynku. Dynamiczny charakter branży wymaga od producentów gier nie tylko wizjonerskiego podejścia, ale także elastyczności i umiejętności szybkiego dostosowywania się do zmieniających się trendów i technologii. W związku z tym, Spółka prowadzi prace badawczo-rozwojowe (dalej: „B+R”) polegające na wytworzeniu nowego produktu (gry) lub udoskonaleniu gier istniejących. Spółka realizuje te działania poprzez wyodrębnione działy. W ramach swojej działalności B+R Spółka wyodrębniła następujące działy:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
