19.02.2025 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 19 lutego 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.859.2024.7.MKW

Niewliczanie otrzymanego grantu do limitu wartości sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.

Interpretacja indywidualna– stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

16 grudnia 2024 r. wpłynął Pani wniosek z 16 grudnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie niewliczania otrzymanego grantu do limitu wartości sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.

Uzupełniła go Pani pismem z 5 lutego 2025 r. oraz pismem z 13 lutego 2025 r. – w odpowiedzi na wezwania.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą: A., zarejestrowaną pod numerem NIP (…). Działalność polega głównie na świadczeniu usług w branży artystycznej, w szczególności w ramach kodu PDK 59.11.Z, 59.12.Z, 59.13.Z, 59.14.Z, 59.39.Z, 90.02.Z.

W ramach swojej działalności w 2024 r. Wnioskodawczyni otrzymała środki finansowe z (...), komponent: (...), na podstawie umowy o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym w formie grantu z planu rozwojowego w ramach (...).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne