Interpretacja indywidualna z dnia 7 lutego 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.661.2024.4.IK
Ustalenie, czy wskazany Zwrot Kosztów, w ramach przyjętego Modelu Zwrotu Kosztów, nie stanowi rabatu, o którym mowa w art. 29a ust. 10 pkt 1 ustawy VAT, dokumentowanie Zwrotu Kosztów, prawo do odliczenia podatku z tytułu Usług Wsparcia świadczonych na rzecz Wnioskodawcy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług w zakresie
- ustalenia, czy wskazany Zwrot Kosztów, w ramach przyjętego Modelu Zwrotu Kosztów, nie stanowi rabatu, o którym mowa w art. 29a ust. 10 pkt 1 ustawy VAT,
- dokumentowania Zwrotu Kosztów,
- prawa do odliczenia podatku z tytułu Usług Wsparcia świadczonych na rzecz Wnioskodawcy
jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 listopada 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 6 listopada 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej m.in. w zakresie podatku od towarów i usług. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 stycznia 2025 r. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
A. [dalej: Spółka, Dostawca lub Wnioskodawca] prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie produkcji i sprzedaży hurtowej (…) [dalej: Towary]. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT i polskim rezydentem podatkowym.
Model dystrybucji Towarów wygląda w sposób następujący: Dostawca sprzedaje Towary do hurtowych dystrybutorów, będących czynnymi podatnikami VAT [dalej: Dystrybutorzy], którzy następnie sprzedają je do sklepów prowadzonych przez przedsiębiorców, również będących czynnymi podatnikami VAT [dalej: Detaliści]. Detaliści sprzedają natomiast Towary do odbiorcy końcowego [dalej: Klient Detaliczny].
Spółka sprzedaje Towary Dystrybutorom z przeznaczeniem m.in. dla różnych ogólnopolskich sieci franczyzowych sklepów spożywczych lub sklepów niezrzeszonych w sieciach franczyzowych. W przypadku sklepów franczyzowych, działają one pod konkretnym szyldem na podstawie umowy franczyzowej zawartej z podmiotem, który jest organizatorem sieci franczyzowej i jest czynnym podatnikiem VAT [dalej: Organizator Sieci].
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
