Interpretacja indywidualna z dnia 4 lutego 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.757.2024.3.PC
Możliwość skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 24o ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 grudnia 2024 r. za pośrednictwem platformy ePUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 24o ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwania – pismem z 7 stycznia 2025 r. (które płynęło do Organu tego samego dnia) oraz z 29 stycznia 2025 r. (które płynęło do Organu tego samego dnia).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
W. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest polską spółką prawa handlowego mającą siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, która zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o CIT podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Głównymi przedmiotami działalności gospodarczej Spółki są:
- doradztwo przy prowadzeniu działalności gospodarczej i zarządzania;
- działalność inwestycyjna polegająca na nabywaniu udziałów w innych spółkach, w tym Spółka poprzez dokapitalizowanie lub finansowanie wspomaga rozwój i wzrost wartości nabytych spółek;
- działalność finansowa polegająca na udzielaniu pożyczek za wynagrodzeniem w postaci odsetek;
- świadczenie usług najmu nieruchomości posiadanej przez Spółkę.
Udziałowcami Spółki są: X będący polskim rezydentem podatkowym i posiadający 50% udziałów, o łącznej wartości nominalnej 125 250 zł (słownie: sto dwadzieścia pięć tysięcy dwieście pięćdziesiąt złotych) oraz Y, będący polskim rezydentem podatkowym i posiadający 50% udziałów, o łącznej wartości nominalnej 125 250 zł (słownie: sto dwadzieścia pięć tysięcy dwieście pięćdziesiąt złotych).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
