Interpretacja indywidualna z dnia 6 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.503.2024.2.APR
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy robotach budowlanych.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 sierpnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 2 sierpnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia momentu powstania obowiązku podatkowego przy robotach budowlanych. Uzupełnili go Państwo pismem z 2 sierpnia 2024 r. (wpływ 2 sierpnia 2024 r.) oraz – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 października 2024 r. (wpływ 23 października 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca – A. S.A. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) z siedzibą w (...) jest częścią grupy kapitałowej (...). Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Zakres działalności Spółki obejmuje przede wszystkim realizacje projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków, budownictwo obiektów o charakterze infrastrukturalnym, w tym dróg kołowych i szynowych, tuneli, wiaduktów, mostów, estakad, rurociągów oraz roboty związane z budową pozostałych obiektów inżynierii lądowej i wodnej.
W dniu 21 grudnia 2023 r. Spółka zawarła umowę na wykonanie kompleksowych robót budowlanych zgodnie z dokumentacją techniczną dostarczoną przez Zamawiającego (dalej: „Umowa”). Roboty obejmują m.in. prace rozbiórkowe, prace budowlane w tym budowę pompowni oraz stacji energetycznej z wyposażeniem technicznym i socjalnym, wykonanie lub modernizację sieci wodociągowych, kanalizacyjnych i technologicznych, zabudowę i uruchomienie systemów sterowania pompowni oraz stacji energetycznej, budowę zaplecza socjalnego.
W ramach zawartej Umowy Spółka zobowiązała się do wykonania przedmiotu Umowy zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym, w podziale na zadania. Terminy wykonania przedmiotu Umowy obejmują również procedury odbioru określone w Umowie. Wynagrodzenie należne Wnioskodawcy za realizację całego przedmiotu Umowy nie może przekroczyć określonej wartości netto, a Wynagrodzenie umowne podzielone zostało, w zależności od zakresu robót, którego dotyczy, na wynagrodzenie ryczałtowe i wynagrodzenie maksymalne w wysokości określonej w Umowie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty