21.10.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 21 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.638.2024.4.PT

Obowiązki płatnika w związku z wprowadzeniem akcji promocyjnej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 sierpnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązków płatnika w związku z wprowadzeniem akcji promocyjnej.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 15 października 2024 r. (wpływ 15 października 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego po przeformułowaniu wniosku

(...) Sp. z o.o. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Wnioskodawca jest spółką prawa polskiego, powołaną w celu realizacji inwestycji - budowy obiektów mieszkalnych oraz handlowo-usługowych, komercyjnych, której zadaniem jest zakup gruntów, realizacja inwestycji oraz komercjalizacja inwestycji.

Zgodnie z danymi zawartymi w Krajowym Rejestrze Sądownym, przedmiotem przeważającej działalności Spółki jest kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek (68.10.Z). W ramach pozostałej działalności Spółka zajmuje się m.in. realizacją projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków (41.10.Z), robotami budowlanymi związanymi ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych (41.20.Z), wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi (62.20.Z).

W realizowanej przez Spółkę inwestycji deweloperskiej znajduje się kilka lokali mieszkalnych, które ze względu na swój rozkład, położenie lub widok z okna są mniej atrakcyjne niż pozostałe mieszkania. W celu sprzedaży tych „trudniejszych” lokali, Spółka postanowiła przeprowadzić Akcję Promocyjną.

W ramach Akcji Promocyjnej, która ma zachęcić do zakupu mieszkania, Spółka w związku z podpisaniem z Klientem Umowy Deweloperskiej/Umowy przedwstępnej ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i jego sprzedaży/Umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i jego sprzedaży („Umowa”), oferuje mu voucher o określonej wartości (dalej: „Voucher”). Voucher stanowi rodzaj potwierdzenia prawa do skorzystania z usługi Firmy Wykończeniowej do wskazanej w nim kwoty w przyszłości, a sam w sobie nie posiada wymiernej wartości to znaczy, że otrzymany przez Klienta Voucher nie może być przez niego sprzedany i dotyczy wykończenia konkretnego mieszkania. Dodatkowo wydatki poniesione na zrealizowane przez Klientów Vouchery Spółka pokrywać będzie z własnych środków obrotowych. Wydatki nie będą zwracane Spółce w jakiejkolwiek formie.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne