Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.626.2024.2.MJ
Sposób ustalenia limitu przychodów uprawniających do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w przypadku prowadzenia działalności w formie dwóch spółek jawnych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Dnia 26 lipca 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 25 lipca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy sposobu ustalenia limitu przychodów uprawniających do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w przypadku prowadzenia działalności w formie dwóch spółek jawnych.
Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 3 października 2024 r. (wpływ 3 października 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Jest Pan wspólnikiem spółki jawnej (dalej: „Spółka”), prowadzącej m.in. działalność deweloperską.
Suma przychodów wspólników Spółki w roku 2023 r. nie przekroczyła równowartości kwoty 2.000.000 euro, tj. kwoty, o której mowa w art. 6 ust. 4 pkt. 1 lit. b u.z.p.d. i nie ma prognoz wskazujących na uzyskanie sumy przychodów wspólników Spółki powyżej tej kwoty w roku 2024 r. Suma przychodów z działalności Spółki może w przyszłości, w perspektywie kilku lat przekroczyć próg 2.000.000 PLN.
Jest Pan również wspólnikiem w innej spółce jawnej (dalej „Spółka 2”), której wspólnicy opodatkowani są na zasadach podatku liniowego, w której suma przychodów wspólników Spółki może przekroczyć w przyszłości równowartość 2.000.000 euro. Skład osobowy Spółki 2 poza Panem będącym stroną postępowania jest inny niż skład osobowy Spółki.
Uzupełnienie i doprecyzowanie opisu zdarzenia przyszłego
Spółka jawna, z której przychody jako wspólnik opodatkowuje Pan zryczałtowanym podatkiem dochodowym (dalej: „Spółka”) posiada dwóch wspólników. Wspólnikami tymi są wyłącznie dwie osoby fizyczne.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty