Interpretacja indywidualna z dnia 16 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.441.2024.2.KM
Dotyczy ustalenia, czy dywidenda wypłacana przez A na rzecz B będzie korzystać ze zwolnienia od CIT, o którym mowa w art. 22 ust. 4 Ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 sierpnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 31 lipca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy dywidenda wypłacana przez A na rzecz B będzie korzystać ze zwolnienia od CIT, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 października 2024 r. (data wpływu: 9 października 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
B spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „B” lub „Wnioskodawca”) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych posiadającym nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce.
Przedmiotem przeważającej działalności B według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) jest (…).
Wspólnikiem B posiadającym 100% udziałów jest C (dalej: „C”).
C to (…).
B jest podmiotem w 100% kontrolowanym przez C, wchodzącym w skład szerokiej struktury kierowanej przez C, co pozwala na (…).
A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (KRS: (…)) (dalej: „A”) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych posiadającym nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce.
Udziałowcami A są:
—B, któremu przysługuje 40% udziałów w kapitale zakładowym A oraz
—D (KRS: (…)) (dalej: „D”), której przysługuje 60% udziałów w kapitale zakładowym A.
Głównym celem powstania A i uczestnictwa w niej B była chęć realizowania innowacyjnego wspólnego przedsięwzięcia przez C oraz D, który dotyczyło (…). 5 podmiotów opisanych powyżej, tj. A, E, C, B oraz D realizują Wspólne przedsięwzięcie na podstawie zawartej Umowy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty