Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.421.2024.1.RM
Określenie powstania momentu obowiązku podatkowego dla usług licencyjnych świadczonych w sposób ciągły.
Interpretacja indywidualna - stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
7 sierpnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 22 lipca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia powstania momentu obowiązku podatkowego dla usług licencyjnych świadczonych w sposób ciągły. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego
Spółka działająca pod firmą (...) S.A. (dalej jako „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest czynnym podatnikiem w rozumieniu przepisów ustawy o VAT. Spółka swoją działalność gospodarczą klasyfikuje m.in. w podklasie (…).
Spółka jest producentem gier komputerowych (dalej jako: „Gry”) w wersjach na (…). Spółka jest również producentem wszelkich dodatkowych (…). Wnioskodawca prowadzi działalność nie tylko na rynku krajowym, ale również na rynkach zagranicznych - Spółka oferuje Gry odbiorcom zarówno krajowym, jak i zagranicznym.
Źródłem większości przychodów uzyskiwanych przez Spółkę są zawarte przez nią współprace z podmiotami zajmującymi się dystrybucją gier na rynku. Spółka zawarła w przeszłości (i zamierza zawierać w przyszłości) umowy (dystrybucyjne), na podstawie których wskazane wyżej podmioty zostały przez Spółkę uprawnione do korzystania z Gier na określonych polach eksploatacji. Obecnie obowiązujące umowy zawarte zostały z podmiotami mającymi siedzibę zarówno w Polsce jak i za granicą. Umowy zawierane są na czas nieokreślony oraz na czas określony, z możliwością przedłużenia umowy po zakończeniu okresu obowiązywania.
Przedmiotem umów jest udzielenie przez Wnioskodawcę na rzecz kontrahentów niewyłącznego, odpłatnego, co do zasady nieprzenoszalnego prawa i licencji do udzielenia sublicencji, rozpowszechniania (dystrybucji) Produktów Spółki w formie cyfrowej za pośrednictwem swoich kanałów sprzedaży, w szczególności poprzez udostępnianie produktów na platformach oraz w sklepach internetowych. Prawa autorskie i wszystkie związane z Produktami prawa własności intelektualnej pozostają przy Spółce.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty