Interpretacja indywidualna z dnia 22 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.281.2024.3.AW
W zakresie ustalenia czy w związku z przedstawionym zdarzeniem przyszłym A zachowa status małego podatnika, o którym mowa w art. 4a pkt 10 w zw. z art. 19 pkt 1c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przy jednoczesnym spełnieniu warunków z art. 19 pkt 1c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym, ma możliwość skorzystania z 9% stawki podatku, o której mowa w art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych, w zakresie pytania Nr 3, jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 maja 2024 r. wpłynął za pośrednictwem platformy ePUAP Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia m.in. czy w związku z przedstawionym zdarzeniem przyszłym A zachowa status małego podatnika, o którym mowa w art. 4a pkt 10 w zw. z art. 19 pkt 1c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przy jednoczesnym spełnieniu warunków z art. 19 pkt 1c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym, ma możliwość skorzystania z 9% stawki podatku, o której mowa w art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie Nr 3 ostatecznie sformułowane w uzupełnieniu wniosku z 8 sierpnia 2024 r.).
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 19 lipca 2024 r. (data wpływu 25 lipca 2024 r.) oraz pismem z 8 sierpnia 2024 r. (data wpływu 12 sierpnia 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego (ostatecznie doprecyzowany w uzupełnieniu wniosku z 8 sierpnia 2024 r.)
Zważywszy na potrzebę uporządkowania działalności gospodarczej w dwóch osobnych podmiotach, Spółka (Wnioskodawca) powstała w wyniku podziału w trybie art. 529 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 18 ze zm., dalej: „KSH”) poprzez przeniesienie części majątku z innej Spółki (części aktywów i zobowiązań zarówno majątkowych jak i niemajątkowych) związanego z jej działalnością gospodarczą polegającą na usługach noclegowych, do spółki A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za udziały, które otrzymali wspólnicy innej spółki, aktualni wspólnicy A. – tzw. podział przez wydzielenie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty