Interpretacja indywidualna z dnia 20 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.311.2024.1.AR
Czy w sytuacji dzierżawy gruntu w Holandii pod baner reklamowy powstanie w Holandii zakład Wnioskodawcy, w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 5 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Królestwem Niderlandów w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania, w zakresie podatków od dochodu.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
20 czerwca 2024 r. za pośrednictwem platformy e-puap wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w opisanych we wniosku okolicznościach powstanie w Holandii zakład Wnioskodawcy, w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o CIT oraz art. 5 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Królestwem Niderlandów w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka prowadzi działalność gospodarczą zarejestrowaną na terytorium Polski (jest rezydentem podatkowym Polski). Głównym profilem działalności Spółki jest (…). Podstawowy produkt to (…). Spółka zatrudnia (...) pracowników w Polsce. Spółka zamierza wynająć od firmy holenderskiej (podatnik zarejestrowany do celów VAT UE) grunt na okres minimum jednego roku, w celu zamieszczenia na nim banera reklamowego. Baner reklamowy będzie zawierać wszystkie najważniejsze informacje do kontaktu z biurem w Polsce, w celu nawiązania współpracy: nr telefonu, adres e-mail, adres strony internetowej, logo firmy, informacje o oferowanych produktach. Za porządek na wynajmowanym gruncie (zamiatanie, koszenie trawy, usuwanie liści i śniegu) będzie odpowiedzialny właściciel gruntu. Właściciel gruntu nie będzie upoważniony do podejmowania żadnych decyzji w imieniu Spółki, ani do zawierania jakichkolwiek umów w imieniu Spółki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty