09.07.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 9 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-1.4011.261.2024.4.DT

Możliwość zastosowania 3% stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

26 kwietnia 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 26 kwietnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 czerwca 2024 r. (wpływ 28 czerwca 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą w Polsce jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą (…) .

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: podatek VAT). Jest również zarejestrowany dla transakcji wewnątrzwspólnotowych (posiada aktywny numer VAT-UE). Jako sposób opodatkowania swoich przychodów Wnioskodawca wybrał zryczałtowany podatek od przychodów ewidencjonowanych (dalej: uRyczałt).

Zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności Wnioskodawca sklasyfikował swoją działalność do:

­62.01 .Z Działalność związana z oprogramowaniem,

­62.02.Z Działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki,

­62.03.Z Działalność związana z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi,

­63.12.Z Działalność portali internetowych.

Obecnie w ramach wykonywanej przez siebie działalności gospodarczej Wnioskodawca zajmuje się wytwarzaniem oprogramowania na zamówienie dla innych firm. Wnioskodawca chce jednak w przyszłości poszerzyć wykonywaną przez siebie działalność. Planuje podejmować się kupna, wymiany oraz sprzedaży produktów wirtualnych, tj. wirtualnych przedmiotów używanych w grach komputerowych, takich jak (...). W celu kupna/wymiany towarów wirtualnych Wnioskodawca wytworzy odpowiednie oprogramowanie (dalej: Serwis), którego będzie jedynym właścicielem. Serwis, o którym mowa zostanie uruchomiony przez Wnioskodawcę „od zera”. Celem sprzedaży nabytych towarów wirtualnych będzie wykorzystywał Platformy sprzedażowe.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne