Interpretacja indywidualna z dnia 18 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.158.2024.1.PP
Ustalenie, czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca będzie zobowiązany do opodatkowania uzyskanego przychodu/dochodu ze sprzedaży udziałów w B w Polsce.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 marca 2024 roku wpłynął Państwa wniosek z 14 marca 2024 roku o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca będzie zobowiązany do opodatkowania uzyskanego przychodu/dochodu ze sprzedaży udziałów w B w Polsce.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A (dalej jako: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest spółką posiadającą siedzibę na terytorium Niderlandów (Holandii). Wnioskodawca jest holenderskim rezydentem podatkowym dla celów podatku dochodowego od osób prawnych.
Wnioskodawca posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki B sp. z o.o. (dalej jako: „B”). B jest spółką kapitałową, podatnikiem podatku CIT podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (jest polskim rezydentem podatkowym).
Wnioskodawca planuje sprzedaż wszystkich udziałów posiadanych w B na rzecz spółki będącej holenderskim rezydentem podatkowym. Potencjalny nabywca nie jest podmiotem powiązanym w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. B nie posiada udziałów w spółkach zależnych. B nie jest spółką rozpoczynającą działalność. Spółka ta została zarejestrowana w 2003 r. Główna działalność spółki według PKD to 01.30.Z Rozmnażanie roślin.
W roku podatkowym poprzedzającym odpowiednio rok podatkowy albo rok obrotowy w którym dojdzie do sprzedaży udziałów B, przychody podatkowe z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze lub z przeniesienia własności, których przedmiotem są nieruchomości lub prawa do nieruchomości, o których mowa w art. 3 ust. 3 pkt 4, oraz z tytułu udziałów w innych spółkach nieruchomościowych, nie będą stanowiły co najmniej 60% ogółu odpowiednio przychodów podatkowych spółki B.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty