21.06.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 21 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.372.2024.1.HJ

Określenie stawki ryczałtu dla przychodu z czynszu umowy dzierżawy prawa do znaku towarowego.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

8 kwietnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 29 marca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczący obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczenia w postaci wydatków ponoszonych przez Państwa w związku z przydzieleniem kwatery tymczasowej funkcjonariuszowi Policji przeniesionemu z urzędu do pełnienia służby poza dotychczasowym miejscem zamieszkania. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 czerwca 2024 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Funkcjonariusz Policji zostanie odwołany z zajmowanego stanowiska, a następnie przeniesiony z urzędu do pełnienia służby w innym województwie i powołany na stanowisko kierownicze w Komedzie Wojewódzkiej Policji ….. . Odwołanie każdego policjanta z zajmowanego stanowiska wynika z uprawnień określonych w art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2024 r. poz. 145), natomiast przeniesienie z urzędu z art. 36 ustawy o Policji, w trybie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Odwołanie ze stanowiska oraz przeniesienie z urzędu, oznacza, że nie jest wymagana zgoda delegowanego policjanta, przysługują jedynie środki odwoławcze przewidziane w Kodeksie postępowania administracyjnego. Tak więc powyższa decyzja leży w gestii przełożonego w sprawach osobowych.

Natomiast w myśl art. 58 ust. 1 ustawy o Policji, policjant jest obowiązany dochować obowiązków wynikających z roty ślubowania o której mowa w art. 27 ustawy o Policji, m.in. policjant zobowiązany jest wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych oraz podporządkować się w ramach stosunku służbowego przepisom o hierarchiczności w Policji. Powyższe ma odzwierciedlenie w orzecznictwie sądowym, które wskazuje, że każdy kto decyduje się na podjęcie służby w Policji musi zdawać sobie sprawę, że sprawowanie funkcji publicznej łączy się nie tylko z przywilejami, ale i ze zwiększonymi obowiązkami oraz pewnymi ograniczeniami nieznanymi innym grupom zawodowym.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne