12.06.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.275.2024.1.AK

- Zwolnienie od podatku VAT dla szkoleń doskonalących w zakresie techniki i wiedzy żeglarskiej. - Zwolnienie od podatku VAT dla szkolenia na jachtowego sternika morskiego. - Zwolnienie od podatku VAT dla organizacji rejsów stażowo-szkoleniowych.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że stanowisko Państwa Spółki w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 kwietnia 2024 r. wpłynął wniosek Państwa Spółki z 15 kwietnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:

-zwolnienia od podatku VAT dla szkoleń doskonalących w zakresie techniki i wiedzy żeglarskiej (pytanie oznaczone we wniosku nr 1),

- zwolnienia od podatku VAT dla szkolenia na jachtowego sternika morskiego (pytanie oznaczone we wniosku nr 2),

- zwolnienia od podatku VAT dla organizacji rejsów stażowo -szkoleniowych (pytanie oznaczone we wniosku nr 3).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego   

SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (dalej „Podatnik", „Wnioskodawca", „Spółka") jest czynnym podatnikiem podatku VAT.

Przedmiot przeważającej działalności Spółki jest POZASZKOLNE FORMY EDUKACJI Z ZAKRESU NAUKI JAZDY I PILOTAŻU (PKD 85.53.Z). Spółka planuje rozszerzyć zakres swojej działalności, o prowadzenie szkoleń i rejsów, których celem będzie podnoszenie kwalifikacji zawodowych kapitanów/skipperów czarterujących jachty oraz prowadzących usługowo rejsy morskie dla podmiotów trzecich, a także szkolenie nowych jachtowych sterników morskich, czyli osób, które dopiero zamierzają uzyskać kwalifikacje zawodowe uprawniające do samodzielnego prowadzenia jachtów morskich.

Oferowane szkolenia mają umożliwić lub ułatwić zdobywanie nowych umiejętności lub kwalifikacji w obrębie żeglarstwa oraz przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na morzu. Wnioskodawca dysponuje sprzętem i kadrą szkoleniową potrzebną do świadczenia tych usług.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne