24.05.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.216.2024.2.RS

Możliwość zwolnienia z opodatkowania wygranych w organizowanych imprezach.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

6 marca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązków płatnika. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 17 kwietnia 2024 r. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która ma siedzibę w Polsce i jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Głównym przedmiotem jego działalności jest działalność rozrywkowa i rekreacyjna (PKD 93.29.B).

W ramach swojej działalności gospodarczej zajmują się Państwo organizacją różnego rodzaju gier, konkursów i eventów o charakterze rozrywkowym.

Wskazane wydarzenia organizowane są w różnych miejscach, są to w szczególności: domy kultury, lokale muzyczne, a także lokale gastronomiczne, kluby i puby. Uczestnictwo w tych wydarzeniach wymaga od uczestnika wpłaty „wpisowego”, które stanowi opłatę za wstęp na wydarzenie.

Niniejszy wniosek dotyczy trzech wydarzeń organizowanych przez Państwo – (...). Gry mają charakter drużynowy, są oparte o autorskie pomysły autora, który udziela Państwu licencji na korzystanie ze scenariuszy gier.

Gra „(...)” to rozrywka intelektualna, która ma za zadanie sprawdzić wiedzę uczestników z zakresu różnych dziedzin, jak np. kino, sport, geografia, muzyka, media, itp. Swoją formą przypomina popularne teleturnieje, takie jak: (...).

Gra „(...)” stwarza przed uczestnikami zadanie rozwiązania mrocznej zagadki - jest połączeniem fabuły utworów kryminalnych, zagadek logicznych oraz popularnych (...).

Gra „(...)” swoją formą przypomina (...). Wskazane gry w swoich scenariuszach i pytaniach odwołują się do tzw. „wiedzy ogólnej”, m.in. z zakresu historii, geografii czy sztuki. Pobudzają one także uczestników do kreatywnego myślenia.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne