Interpretacja indywidualna z dnia 22 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.638.2021.11.RK
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Interpretacja indywidualna po wyroku sądu – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie:
1)ponownie rozpatruję sprawę Pana wniosku z 12 czerwca 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej – uwzględniam przy tym wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 22 listopada 2022 r. i
2)stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 czerwca 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 12 czerwca 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 20 września 2021 r. (wpływ 24 września 2021 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Od 18 stycznia 2019 r. prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której obecnie głównym przedmiotem jest działalność związana z oprogramowaniem, PKD 62.01.Z. Posiada Pan na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT). Rozlicza się Pan na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Korzysta Pan od stycznia 2021 r. z podmiotowego zwolnienia od podatku VAT o którym mowa w art. 113 ust. 1 Ustawy o VAT.
W ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, od marca 2020 r. świadczy Pan usługi programistyczne na rzecz Spółki z o.o. Na podstawie zawartej ze Spółką umowy o świadczenie usług programistycznych świadczy Pan na jej rzecz usługi z zakresu swojej działalności gospodarczej, a więc przede wszystkim związane z tworzeniem oprogramowania w szczególności oprogramowania automatyzującego czynności i procesy biznesowe firmy, które są tzw. Rozwiązaniami Robotyzacyjnymi /Botami (fachowo i w branży IT określanymi jako Robotic Processs Automation - w skrócie RPA), zwane dalej „RPA”.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty