16.02.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.733.2023.2.SH

1. Czy przedstawiony przez Wnioskodawcę zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci zakładu w N. będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy wniesienie do Spółki zespołu składników materialnych i niematerialnych w postaci zakładu w N. aportem przez Wnioskodawcę, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 25 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będzie neutralne podatkowo dla Wnioskodawcy.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 grudnia 2023 r. za pośrednictwem platformy ePUAP, wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia:

- czy przedstawiony przez Wnioskodawcę zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci zakładu w N. będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,

- czy wniesienie do Spółki zespołu składników materialnych i niematerialnych w postaci zakładu w N. aportem przez Wnioskodawcę, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 7 w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 25 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będzie neutralne podatkowo dla Wnioskodawcy.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 9 lutego 2024 r. (data wpływu tego samego dnia za pośrednictwem platformy ePUAP) oraz pismem z 9 lutego 2024 r. (data wpływu 11 lutego 2024 r. za pośrednictwem platformy ePUAP).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

G. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Wnioskodawca”) jest spółką prawa polskiego i polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca jest jedynym wspólnikiem Spółki N. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Spółka”). Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest działalność produkcyjna w branży (…).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne