Interpretacja indywidualna z dnia 2 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.725.2023.1.JMS
- Czy Wnioskodawca może, przy przekazaniu zysku za 2022 r. w części na kapitał zapasowy oraz w części na kapitał rezerwowy, skorzystać z uprawnienia wynikającego z art. 15cb ustawy o CIT tylko i wyłącznie co do jednego z kapitałów, tj. kapitału rezerwowego; - W przypadku, gdy odpowiedź na pytanie numer 1 jest prawidłowa - czy w przypadku skorzystania z uprawnienia wynikającego z art. 15cb ustawy o CIT tylko i wyłącznie co do kapitału rezerwowego, ewentualna przyszła wypłata dywidendy ze środków przekazanych na kapitał zapasowy w Spółce, stanowiący wyodrębnioną część zysku za 2022 r., będzie miała wpływ na prawo do skorzystania z uprawnienia opisanego w art. 15cb ustawy o CIT w części dotyczącej środków przekazanych na kapitał rezerwowy, w szczególności czy będzie miało to wpływ na konieczność dokonania korekty przychodów Spółki.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
12 grudnia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 7 grudnia 2023 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy:
-Wnioskodawca może, przy przekazaniu zysku za 2022 r. w części na kapitał zapasowy oraz w części na kapitał rezerwowy, skorzystać z uprawnienia wynikającego z art. 15cb ustawy o CIT tylko i wyłącznie co do jednego z kapitałów, tj. kapitału rezerwowego;
-w przypadku gdy odpowiedź na pytanie numer 1 jest prawidłowa - czy w przypadku skorzystania z uprawnienia wynikającego z art. 15cb ustawy o CIT tylko i wyłącznie co do kapitału rezerwowego, ewentualna przyszła wypłata dywidendy ze środków przekazanych na kapitał zapasowy w Spółce, stanowiący wyodrębnioną część zysku za 2022 r., będzie miała wpływ na prawo do skorzystania z uprawnienia opisanego w art. 15cb ustawy o CIT w części dotyczącej środków przekazanych na kapitał rezerwowy, w szczególności czy będzie miało to wpływ na konieczność dokonania korekty przychodów Spółki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty