Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.541.2023.1.SG
Ustalenia, czy w związku z dokonanym Połączeniem, Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do rozliczenia w kolejnych latach podatkowych strat podatkowych poniesionych przez Wnioskodawcę przed Połączeniem, a zatem w przypadku Wnioskodawcy nie znajdzie zastosowania przepis art. 7 ust. 3 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa CIT”) wyłączający możliwość uwzględnienia przy ustaleniu dochodu strat podatnika w sytuacji, w której podatnik przejął inny podmiot
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 września 2023 r. za pośrednictwem platformy ePUAP wpłynął Państwa wniosek z 21 września 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy w związku z dokonanym Połączeniem, Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do rozliczenia w kolejnych latach podatkowych strat podatkowych poniesionych przez Wnioskodawcę przed Połączeniem, a zatem w przypadku Wnioskodawcy nie znajdzie zastosowania przepis art. 7 ust. 3 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa CIT”) wyłączający możliwość uwzględnienia przy ustaleniu dochodu strat podatnika w sytuacji, w której podatnik przejął inny podmiot.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
C. S.A. (dawniej: „R. S.A.”, dalej: „Spółka Przejmująca” lub „Wnioskodawca”) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, posiadającym rezydencję podatkową na terytorium Polski.
W dniu 1 stycznia 2023 r. Spółka Przejmująca oraz C. S.A. (dalej: „Spółka Przejmowana”) utworzyły Podatkową Grupę Kapitałową (dalej: „PGK”), o której mowa w art. 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 2587 ze zm., dalej: „Ustawa CIT”). Spółką dominującą, a więc i spółką reprezentującą PGK, była R. S.A.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty