Interpretacja indywidualna z dnia 9 listopada 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4010.92.2023.1.HK
Czy wydatki na pokrycie szkód powstałych w związku z robotami budowlanymi spełniają definicję kosztów uzyskania przychodów, czy wydatki te są wyłączone z kosztów uzyskania przychodów.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe w części dotyczącej możliwości zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatków poniesionych na pokrycie szkód powstałych w związku z budową farm wiatrowych, w tym na pokrycie szkód związanych z uszkodzeniem sieci drenarskiej i nieprawidłowe w części dotyczącej możliwości zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatków poniesionych na pokrycie szkód powstałych w związku z innymi robotami budowlanymi.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 września 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 6 września 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatków poniesionych na pokrycie szkód powstałych w związku z budową farm wiatrowych, w tym na pokrycie szkód związanych z uszkodzeniem sieci drenarskiej oraz możliwości zaliczenia w koszty uzyskania przychodów wydatków poniesionych na pokrycie szkód powstałych w związku z innymi robotami budowlanymi.
Uzupełnili go Państwo 20 września 2023 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Spółka Akcyjna, zwana dalej „Spółką”, jest firmą z branży budowlanej, z szerokim spektrum robót budowlanych, o czym dalej. Spółka jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, oraz czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii.
Ostatnimi czasy, z uwagi na dobrą koniunkturę (ekonomiczną), oraz korzystny klimat prawny Spółka realizuje kontrakty na budowę infrastruktury związanej w wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (zwanych dalej „OZE”), które są dość powszechnie rozumiane, jako ogół zasobów wykorzystywanych do produkcji energii elektrycznej i cieplnej, których długotrwałe wykorzystywanie nie powoduje znacznego deficytu lub, których odnawianie następuje w krótkim czasie. Źródła te obejmują energię wiatru, energię promieniowania słonecznego itd.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty