Interpretacja indywidualna z dnia 25 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.516.2023.1.JKU
1. Czy realizowany projekt polegający na budowie infrastruktury telekomunikacyjnej stanowi projekt z zakresu infrastruktury publicznej? 2. Jeżeli projekt spełnia definicję projektu z zakresu infrastruktury publicznej, to czy koszt finansowania dłużnego wynikający z wykorzystywanych przez Spółkę do finansowania powyższej inwestycji pożyczek i kredytów powinien być brany pod uwagę przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego zgodnie z art. 15c ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”)?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 września 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 26 lipca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia:
- czy realizowany projekt polegający na budowie infrastruktury telekomunikacyjnej stanowi projekt z zakresu infrastruktury publicznej,
- jeżeli projekt spełnia definicję projektu z zakresu infrastruktury publicznej, to czy koszt finansowania dłużnego wynikający z wykorzystywanych przez Spółkę do finansowania powyższej inwestycji pożyczek i kredytów powinien być brany pod uwagę przy wyliczaniu nadwyżki kosztów finansowania dłużnego zgodnie z art. 15c ust. 8 updop.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
X sp. z o.o. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) posiada siedzibę w Polsce i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od całości swoich dochodów, będąc podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: „CIT”). Spółka jest również czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: „VAT”).
Spółka w ramach (…) Programu Operacyjnego (…) prowadzi inwestycje na (…) w Polsce, polegające na wybudowaniu nowoczesnej infrastruktury pozwalającej na korzystanie z szybkiego internetu (dalej także jako „Projekt”). Powyższy Projekt ma na celu wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach. Projekt jest dofinansowany ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Cele szczegółowe projektu obejmują wybudowanie sieci Internetu szerokopasmowego, w tym zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu dla określonej liczby lokali oraz podłączenie wskazanej liczby jednostek oświatowych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty