Interpretacja indywidualna z dnia 18 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.326.2023.2.AR
Czy stopa referencyjna Narodowego Banku Polskiego o której mowa w art. 15cb ust. 1 ustawy o CIT, znana w chwili podejmowania uchwały o przeznaczeniu zysku za dany rok na podwyższenie kapitału zapasowego (stopa referencyjna z ostatniego dnia roboczego roku poprzedzającego rok podatkowy, w którym nastąpiło wniesienie dopłaty lub podwyższenie kapitału rezerwowego lub zapasowego) określa wysokość kosztów, o których mowa w art. 15cb ust. 1 ustawy o CIT, w roku podwyższenia kapitału zapasowego oraz w kolejnych dwóch bezpośrednio po sobie następujących latach podatkowych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
16 sierpnia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 10 sierpnia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy stopa referencyjna Narodowego Banku Polskiego o której mowa w art. 15cb ust. 1 ustawy o CIT, znana w chwili podejmowania uchwały o przeznaczeniu zysku za dany rok na podwyższenie kapitału zapasowego (stopa referencyjna z ostatniego dnia roboczego roku poprzedzającego rok podatkowy, w którym nastąpiło wniesienie dopłaty lub podwyższenie kapitału rezerwowego lub zapasowego) określa wysokość kosztów, o których mowa w art. 15cb ust. 1 ustawy o CIT, w roku podwyższenia kapitału zapasowego oraz w kolejnych dwóch bezpośrednio po sobie następujących latach podatkowych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty