Interpretacja indywidualna z dnia 1 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.397.2023.1.AZ
W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca będzie mieć prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów świadczeń wypłacanych Sponsorowanemu na podstawie Umowy sponsoringu i faktur wystawianych przez Sponsorowanego na podstawie tej Umowy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 lipca 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 19 lipca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy Wnioskodawca będzie mieć prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów świadczeń wypłacanych Sponsorowanemu na podstawie Umowy sponsoringu i faktur wystawianych przez Sponsorowanego na podstawie tej Umowy.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A. sp. z o.o. (dalej jako „Wnioskodawca”, „Spółka” lub „Sponsor”) ma siedzibę w Polsce i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Spółka prowadzi działalność gospodarczą na rynku nieruchomości (wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi, kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie).
Usługi świadczone są przez Spółkę na rzecz podmiotów zewnętrznych (niepowiązanych).
W powyżej wskazanej działalności Spółki dla jej rozwoju i zwiększania wolumenu klientów/zleceń nieruchomości, które są nabywane, a następnie odprzedawane, bardzo istotne są osobiste kontakty z kontrahentami podczas spotkań organizowanych „na żywo”, osobiście, w czasie których przedstawiane są oferty, negocjowane warunki umów kupna/sprzedaży nieruchomości, ustalane zasady współpracy, pozyskiwane informacje o potencjalnych nieruchomościach dostępnych do zakupu, także ze skomplikowanym stanem prawnym, nawiązywane relacje z potencjalnymi nabywcami. Doświadczenia Spółki wskazują, że osobiste spotkania biznesowe organizowane „na żywo” w dużym stopniu przyczyniają się do osiągnięcia tych celów, gdyż podczas takich spotkań zazwyczaj możliwe jest szybsze dojście do porozumienia, na lepszych warunkach finansowych, niż poprzez np. kontakty wyłącznie mailowe, telefoniczne lub wideokonferencje. Istotne jest również dotarcie do właściwej grupy docelowej (tj. osób/podmiotów, które mogą zainteresować się nabyciem od Spółki nieruchomości, sprzedażą Spółce nieruchomości, pośredniczeniem w takich transakcjach, jak również usługami Spółki, względnie osób/podmiotów, które mogą posiadać wiedzę na temat nieruchomości, którymi Spółka mogłaby być zainteresowana) z uwagi nie tylko na profil własnej działalności Spółki, ale także możliwości finansowe potencjalnych i istniejących kontrahentów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty