Interpretacja indywidualna z dnia 1 września 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.338.2023.3.JMS
Czy działalność Spółki w zakresie projektu Turbiny wiatrowej można uznać za działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26-28 ustawy o CIT, co pozwoli na odliczenie od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową na zasadach określonych w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego jest w części prawidłowe, a w częsci nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 czerwca 2023 r., wpłynął Państwa wniosek z 7 czerwca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 4 sierpnia 2023 r., które wpłynęło do Organu 8 sierpnia 2023 r. oraz pismem z 29 sierpnia 2023 r., które wpłynęło do Organu 31 sierpnia 2023 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Spółka X Sp. z o. o. posiada siedzibę na terytorium Polski oraz jest polskim rezydentem podatkowym. Spółka podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów w Polsce.
Spółka nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego.
Spółka nie prowadzi działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.
Koszty kwalifikowane wymienione w art. 18d ust. 2 ustawy o CIT nie zostały zwrócone Spółce w jakiejkolwiek formie.
Nie zostały odliczone od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Spółka nie korzysta ze zwolnień podatkowych, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT.
Spółka X Sp. z o. o. jest innowacyjną jednostką badawczo-wdrożeniową.
Spółka w ramach działalności gospodarczej prowadzi prace badawcze i rozwojowe w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych, między innymi z zakresu konstrukcji turbin (…), w szczególności o pionowej osi obrotu, w zakresie mocy od (…), przy założeniu, że turbiny będą współpracowały z instalacjami towarzyszącymi, tj. m.in. z instalacjami fotowoltaicznymi, instalacjami hybrydowymi i magazynami energii.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty