Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.431.2024.2.AZ
W zakresie ustalenia, czy prowadzona przez Spółkę Działalność B+R stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna
- stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy prowadzona przez Spółkę Działalność B+R stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT - jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
7 sierpnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 1 sierpnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ulgi badawczo - rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 30 września 2024 r. (data wpływu 1 października 2024 r.)
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
A. sp. z o.o. (dalej: Spółka lub A. lub Wnioskodawca) prowadzi na polskim rynku działalność gospodarczą od (…) 2018 r. Zgodnie z wpisem do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy, głównym przedmiotem działalności A. jest działalność wydawnicza związana z oprogramowaniem (PKD 58.29.Z). Natomiast do pozostałej działalności Spółki należy: działalność związana z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalność powiązana (całość PKD 62), działalność związana z pozaszkolnymi formami edukacji (PKD 85.5), działalność wydawnicza w zakresie oprogramowania (PKD 58.2).
Wnioskodawca jest jednym z liderów wśród firm informatycznych dostarczających oprogramowanie dla podmiotów z różnych branż. Klientami Spółki są w większości podmioty, które mają specyficzne, skonkretyzowane wymagania, zgodne ze swoimi potrzebami biznesowymi. Z uwagi na spersonalizowane cechy oferowanych przez klientów Spółki produktów/ usług, klienci nie mogą nabyć gotowych, dostępnych na rynku rozwiązań informatycznych. W tym celu zwracają się do A., która oferuje stworzenie oprogramowania skrojonego pod konkretne wymagania klienta. Spółka każde rozwiązanie traktuje indywidualnie i przygotowuje oprogramowanie pod określone przez klienta kryteria. Konkurencyjny rynek nowych technologii i zróżnicowane, zmieniające się preferencje konsumentów powodują dla producentów konieczność wprowadzania innowacji i dostosowywania modeli biznesowych w szybkim tempie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty