Interpretacja indywidualna z dnia 10 lutego 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.848.2022.1.IR
Obowiązek poboru podatku od wynagrodzenia Partnera z tytułu udostępnienia części strony internetowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 listopada 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 7 listopada 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym, działającym m.in. na rynku reklamowym (działalność agencji reklamowych). Wnioskodawca prowadzi obecnie działalność w branży nowych technologii oraz reklamy. Wniosek dotyczy tak działających już rozwiązań, jak i zdarzenia przyszłego. Wnioskodawca jest zarejestrowany dla celów podatku od towarów i usług.
Wnioskodawca posiada rozwiązanie informatyczne, które pozwala na wyświetlanie dowolnych treści, zarówno statycznych (np. zdjęć), jak i dynamicznych (np. slajdów, animacji) w czasie rzeczywistym, na stronach internetowych o określonych właściwościach (opisanych poniżej).
Rozwiązanie polegało na tym, że Wnioskodawca uzyskuje na wyłączność możliwość wyświetlania dowolnych, wybranych przez siebie treści na fragmencie strony internetowej zarządzanej przez osobę trzecią (osobę fizyczną). Rozwiązanie polegać będzie na tym, że:
1.Wnioskodawca zawiera oraz zawierać będzie z właścicielami lub osobami zarządzającymi stronami internetowymi (dalej, „Partnerzy”) umowy, zgodnie z którymi Wnioskodawca uzyskuje lub uzyska wyłączną możliwość decydowania o tym, co będzie wyświetlane na danej, uzgodnionej z Partnerami, części (na danym fragmencie) strony. Partner może nie być właścicielem strony, ale musi mieć wyłączną możliwość decydowania o treściach umieszczanych na stronie (tj. musi mieć możliwość zarządzania tą stroną) lub na jej fragmencie (tj. musi mieć możliwość zarządzania częścią strony), z którego Wnioskodawca będzie chciał korzystać. Istotne jest, że Partner będzie tracić władztwo nad tą częścią strony internetowej, którą udostępnia Wnioskodawcy. Utrata tego władztwa następuje oraz będzie następować po zawarciu stosownej umowy (opisanej poniżej) oraz jednorazowym zainstalowaniu kodu należącego do Wnioskodawcy na urządzeniu należącym do Partnera (zarządzającego stroną).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty