Interpretacja indywidualna z dnia 20 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.771.2022.1.AW
Czy usługi świadczone przez Zleceniobiorcę na rzecz Spółki, stanowić będą ukryte zyski, o których mowa w art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, w przypadku opodatkowania Spółki CIT estońskim, a w konsekwencji czy po stronie Wnioskodawcy - w związku z ich nabyciem - powstanie dochód podlegający opodatkowaniu Ryczałtem, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
29 listopada 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 28 listopada 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia czy usługi świadczone przez Zleceniobiorcę na rzecz Spółki, stanowić będą ukryte zyski, o których mowa w art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, w przypadku opodatkowania Spółki CIT estońskim, a w konsekwencji czy po stronie Wnioskodawcy - w związku z ich nabyciem - powstanie dochód podlegający opodatkowaniu Ryczałtem, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawcą jest P. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, nr NIP: (…) (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”). Spółka jest polskim rezydentem podatkowym, oraz czynnym podatnikiem podatku VAT. Spółka prowadzi działalność pod numerem PKD 29.32.Z Produkcja pozostałych części i akcesoriów do pojazdów silnikowych, z wyłączeniem motocykli.
Spółka planuje złożyć zawiadomienie o wyborze opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (dalej: „CIT estońskim”, „Ryczałtem”), o którym mowa w rozdziale 6b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 1800 ze zm. (winno być: t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 2587 ze zm.), dalej: „ustawa o CIT”), tj. zawiadomienie, o którym mowa w art. 28j ust. 5 ustawy CIT. Wspólnikami Wnioskodawcy są dwie osoby fizyczne, polscy rezydenci podatkowi: Pani K.T. oraz E T. (dalej również jako „wspólnicy Spółki”), posiadający łącznie 100% udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Wszyscy wspólnicy Spółki są również członkami zarządu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty