Interpretacja indywidualna z dnia 22 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.171.2022.4.AP
Czy zarówno majątek stanowiący DzUZ w postaci składników materialnych i niematerialnych przenoszony na Spółkę, jak i majątek stanowiący DzL w postaci składników materialnych i niematerialnych pozostawiony u Wnioskodawcy, będą stanowić na dzień podziału przez wydzielenie ZCP w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Czy w związku z podziałem Wnioskodawcy przez wydzielenie do Spółki DzUZ po stronie Wnioskodawcy jako spółki dzielonej powstanie przychód podatkowy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 4 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia :
- czy zarówno majątek stanowiący DzUZ w postaci składników materialnych i niematerialnych przenoszony na Spółkę, jak i majątek stanowiący DzL w postaci składników materialnych i niematerialnych pozostawiony u Wnioskodawcy, będą stanowić na dzień podziału przez wydzielenie ZCP w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,
- czy w związku z podziałem Wnioskodawcy przez wydzielenie do Spółki DzUZ po stronie Wnioskodawcy jako spółki dzielonej powstanie przychód podatkowy?
(pytania oznaczone we wniosku Nr 1 i 2)
Uzupełnili go Państwo pismem z 7 marca 2022 r. (wpływ 11 marca 2022 r.) oraz – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 czerwca 2022 r., ktory wpłynął do Organu tego samego dnia za pomomocą platformy epuap.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
X. Spółka z o.o. (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest właścicielem praw autorskich do programów komputerowych nabytych oraz wytworzonych przez współpracowników Wnioskodawcy związanych z nią na podstawie umów o stałej współpracy (B2B) oraz nabytych usług od podmiotu trzeciego świadczącego usługi typu „body leasing”. Wszyscy dostawcy usług przenoszą w swoich umowach prawa autorskie do wytworzonych przez siebie programów komputerowych na Wnioskodawcę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty