Interpretacja indywidualna z dnia 30 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.216.2022.1.MZA
Ustalenie, czy Spółka jest uprawniona do zaliczenia do kosztów podatkowych nadwyżki kosztów finansowania dłużnego do kwoty 3 mln zł na podstawie art. 15c ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
30 marca 2022 r. wpłynął (za pośrednictwem epuap) Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy Spółka jest uprawniona do zaliczenia do kosztów podatkowych nadwyżki kosztów finansowania dłużnego do kwoty 3 mln zł na podstawie art. 15c ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
X Sp. z o.o. [dalej: Spółka] prowadzi działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania, tj. podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.
Spółka prowadzi działalność w zakresie usług certyfikacji wyrobów, audytów środowiskowych i jakościowych. W związku z prowadzoną działalnością Spółka będzie ponosić koszty finansowania dłużnego, tj. w szczególności odsetki od pożyczek udzielonych przez podmiot powiązany.
Rok podatkowy Spółki pokrywa się z rokiem kalendarzowym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty