Interpretacja indywidualna z dnia 27 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.87.2022.3.DR
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
19 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 19 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 8 czerwca 2022 r. (wpływ 8 czerwca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wniosek dotyczy transakcji sprzedaży niżej opisanej nieruchomości przez Y Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Sprzedający”) z siedzibą w Polsce na rzecz X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce (dalej jako „Nabywca” albo „Wnioskodawca”), jak również kosztów ponoszonych przez Nabywcę w związku z realizacją opisanego poniżej projektu.
Opisana poniżej transakcja nabycia nieruchomości przez Wnioskodawcę miała miejsce w 2020 r., a Nabywca uzyskał już zwrot VAT w związku z tą transakcją. Niniejszy wniosek został przygotowany na żądanie banku, który do wypłaty kredytu udzielonego Nabywcy wymaga uprzedniego uzyskania interpretacji podatkowej potwierdzającej zasady opodatkowania nabycia nieruchomości na gruncie VAT i PCC oraz prawo do uzyskania zwrotu VAT w związku z wydatkami ponoszonymi przez Wnioskodawcę na realizację opisanej poniżej inwestycji (projektu).
Sprzedający oraz Nabywca są określani łącznie w niniejszym wniosku, jako „Strony”.
Strony nie są podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 32 Ustawy o VAT.
Przedmiot transakcji
Umową sprzedaży z 13 listopada 2020 r. zawartą w formie aktu notarialnego (dalej: „Umowa Sprzedaży”) pomiędzy m.in. Sprzedającym oraz Nabywcą, Nabywca nabył od Sprzedającego (dalej: „Transakcja”) prawo użytkowania wieczystego:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty