Interpretacja indywidualna z dnia 12 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.51.2022.4.DS
Wypłata przez Dostawcę Prowizji za świadczenia z tytułu Umów o Świadczenie Usług, polegające na dokonaniu przedterminowej spłaty faktur lub faktury oraz zapewnieniu Dostawcom zdalnych narzędzi do uzgodnienia warunków i sposobu wcześniejszej spłaty nie stanowi świadczenia usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
31 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania czynności wykonywanych na rzecz Dostawców, polegających na dokonaniu przedterminowej spłaty faktur lub faktury oraz zapewnieniu Dostawcom zdalnych narzędzi do uzgodnienia warunków i sposobu wcześniejszej spłaty, za odpłatne świadczenie usług. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – 11 kwietnia 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca (zwany w treści niniejszego wniosku również „Kupującym”) jest rezydentem podatkowym w Rzeczypospolitej Polskiej w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych z (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm.); dalej: „ustawa o CIT”. W związku z tym podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Wnioskodawca jest ponadto czynnym podatnikiem VAT w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2018 r. poz. 2174 ze zm.), dalej „ustawa VAT”.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w branży IT. W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, Wnioskodawca nabywa usługi i towary od innych podmiotów (dalej „Zakupy”), będących rezydentami podatkowymi w Rzeczpospolitej Polskiej w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy CIT lub art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1128 ze zm.); dalej „ustawa PIT”.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty