Interpretacja indywidualna z dnia 22 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.137.2022.2.RG
Prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
23 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 18 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy. Uzupełnił go Pan w odpowiedzi na wezwanie 11 kwietnia 2022 r.(data wpływu).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca nie jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Wnioskodawca prowadził działalność gospodarczą w roku 2021, lecz wartość sprzedaży za ten rok nie przekroczyła kwoty 200 000 zł.
Wnioskodawca planuje w roku 2022 rozszerzyć działalność gospodarczą o działalność polegającą na produkcji i sprzedaży biżuterii bez udziału metali szlachetnych, ale z wykorzystaniem nieoprawionych, ale obrobionych kamieni szlachetnych i półszlachetnych (z wyłączeniem bursztynów) oraz kamieni syntetycznych, takich jak: Agat, Hematyt, Howlit, Jadeit, Kwarce: (Jaspis, Chalcedon, Tygrysie oko, Kocie oko, Kwarc), Lawa wulkaniczna, Malachit, Onyks, Obsydian, Turkus. Ponadto, do wykonania biżuterii głównie wykorzystywana będzie stal chirurgiczna oraz cyna (bez metali szlachetnych takich jak srebro, złoto, platyna) oraz bez platerowania.
Do wyrobu biżuterii nie będą stosowane produkty wskazane w załączniku nr 12 do Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 685 z późn. zm.). Sprzedaż będzie odbywała się przez Internet.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty