11.03.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.1056.2021.5.KO

W zakresie wskazania czy wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci Przedmiotu Transakcji będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, o której mowa w art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług w powiązaniu z art. 2 pkt 27e tej ustawy.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

13 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 13 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie wskazania czy wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci Przedmiotu Transakcji będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, o której mowa w art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług w powiązaniu z art. 2 pkt 27e tej ustawy.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 11 lutego 2022 r. (wpływ 11 lutego 2022 r.).

Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1)Zainteresowany będący stroną postępowania:

Y GmbH

2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:

J Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Opis zdarzenia przyszłego

Wstęp

Y GmbH („Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest niemiecką spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (GmbH) i rezydentem podatkowym Niemiec, która posiada 100% udziałów w C spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będącą polskim rezydentem podatkowym („Zainteresowany”). Wnioskodawca oraz Zainteresowany są zarejestrowanymi w Polsce podatnikami podatku od towarów i usług („VAT”) czynnymi. Struktura organizacyjna Wnioskodawcy będzie obejmować wyspecjalizowane departamenty, które będą pełnić przypisane im funkcje. Na podstawie wewnętrznego aktu korporacyjnego (uchwały zarządu), departamenty będą się dzielić w szczególności na departament dotyczący inwestycji w Polsce („Departament Polskich Inwestycji”), oraz departament dotyczący inwestycji w Niemczech bądź innych krajach („Departament Zagranicznych Inwestycji”). W celu lepszej organizacji swojej działalności w Polsce, Wnioskodawca planuje przenieść część działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce i aktywa związane z tym obszarem do Zainteresowanego oraz objąć dodatkowe udziały Zainteresowanego poprzez dokonanie aportu, na podstawie którego składniki Departamentu Polskich Inwestycji zostaną przeniesione na rzecz Wnioskodawcy jako wkład niepieniężny („Transakcja”).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne