Interpretacja indywidualna z dnia 18 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.1179.2021.1.GG
opodatkowanie dofinansowania wycieczki dla pracowników z ZFŚS
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
20 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 10 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązków płatnika.
Treść wniosku jest następująca
Opis zdarzenia przyszłego
P…… (dalej: Wnioskodawcą lub P…. ) jest wyższą szkołą publiczną powstałą na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia ... 2001 r. w sprawie utworzenia P……. . Swoją działalność rozpoczęła z dniem 1 września 2001 r.
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym posiadającym nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
Dla swoich pracowników Wnioskodawca organizuje wyjazdy integracyjne/wycieczki integracyjne (wycieczki pracownicze poza miejscowość siedziby). Wyjazdy integracyjne finansowane są częściowo przez Wnioskodawcę (z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych), a częściowo przez pracownika wnoszącego na konto ZFŚS stosowną dopłatę. Wysokość dopłaty do wyjazdu integracyjnego finansowana ze środków Wnioskodawcy uzależniona jest od kryterium dochodowego pracownika. Propozycja wzięcia udziału w wyjeździe integracyjnym jest kierowana do ogółu pracowników. Każdy z pracowników może wziąć udział w wycieczce po dokonaniu stosownego zgłoszenia (deklaracji chęci wzięcia udziału w wycieczce), do wysokości przewidzianego przez Wnioskodawcę limitu osób (decydująca w tym zakresie jest kolejność nadesłania zgłoszeń). Na całkowity koszt wycieczki składa się: koszt pobytu (nocleg, wyżywienie, imprezy towarzyszące zgodnie z planem pobytu), koszt ubezpieczenia (ubezpieczyciel zewnętrzny) oraz koszt transportu (przewoźnik zewnętrzny).
Podczas wycieczek organizowane są różnego rodzaju aktywności i atrakcje (imprezy towarzyszące), z których pracownicy korzystają całkowicie dobrowolnie, w związku z czym może się okazać, że nie każdy uczestnik skorzysta ze wszystkich proponowanych aktywności. Charakter wycieczek integracyjnych jest zgodny z definicją działalności socjalnej przyjętą w ustawie o zakładowym funduszu świadczeń socjalnym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty