Interpretacja indywidualna z dnia 11 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.297.2021.5.PB
w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
12 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 12 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 3 lutego 2022 r. (wpływ 3 lutego 2022 r.). Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
A sp. z o.o.
(...);
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
B sp. z o.o.
(...);
Opis stanu faktycznego
B sp. z o.o. (Zainteresowany niebędący stroną postępowania, dalej: Pożyczkodawca) jest spółką kapitałową, podlegającą na terytorium Polski nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych. Pożyczkodawca jest podatnikiem VAT zwolnionym na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.
Przeważającym przedmiotem faktycznej działalności Pożyczkodawcy jest udzielanie pożyczek pieniężnych poza systemem bankowym – według klasyfikacji PKD 64.92.Z – Pozostałe formy udzielania kredytów. Przeważający przedmiot działalności Pożyczkodawcy wynika z umowy spółki Pożyczkodawcy oraz uwidoczniony jest w KRS.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty