Interpretacja indywidualna z dnia 30 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.849.2021.3.AP
amortyzacja środka trwałego
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie amortyzacji środka trwałego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
6 września 2021 r. za pośrednictwem poczty wpłynął Pana wniosek z 2 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 12 listopada 2021 r. (wpływ 16 listopada 2021 r.) oraz 21 grudnia 2021 r. (data wpływu 29 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Przedmiotem wniosku jest budynek posadowiony na fundamentach bezpośrednich, tj. stopach. Stopy fundamentowe zostały zaprojektowane pod słupy hali, połączone monolitycznie podwaliną po zewnętrznym obrysie hali. Ściany – główną konstrukcję budynku stanowi zespół 5-ciu ram poprzecznych. Rygle z profili IPE 160 ze stali S355JR ze wzmocnieniem w węzłach, słupy z profili RK 120 x 7 S355JR, RK 120 x 5 ze stali S235JR w ramie szczytowej. Stateczność konstrukcji w kierunku podłużnym jest zapewniona poprzez system stężeń dachowych i ściennych, umieszczonych w polach między ramami. W kierunku poprzecznym konstrukcja ram stanowi układ sztywny. Płatwie dachowe z profili zimnogiętych RK 120 x 50 w układzie belek wieloprzęsłowych. Płatwie przenoszą obciążenie z poszycia dachowego. Do usztywnienia zastosowano tężnik przęsłowy. Stężenie połaciowe poprzeczne zaprojektowano w kształcie litery X z prętów wiotkich średnicy 16 mm. Stężenie pionowe w ścianach podłużnych zaprojektowano w kształcie litery X z prętów wiotkich średnica 16 mm. Wszystkie stężenia prętowe są regulowane przy pomocy śrub rzymskich M16.
Budynek magazynowy to jednokondygnacyjna konstrukcja stalowa. Słupy nośne ram ustawione są na stopach fundamentowych, na podkładach stalowych, zgodnie z normą PN-B-06200, przytwierdzone śrubami. Budynek jest pokryty dachem dwuspadowym. Konstrukcję zaprojektowano jako ramę słupowo - ryglową o rozpiętości osiowej 4,93 m i rozstawie modułowym co 4,045 m. Na dachu jest płyta warstwowa z rdzeniem poliuretanowym o gr. 10 cm. Ściany budynku (konstrukcji) wypełnia płyta warstwowa z rdzeniem poliuretanowym gr. 10 cm. Stolarka, bramy segmentowe - typowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty