Interpretacja indywidualna z dnia 28 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.583.2021.2.ŚS
czy wartość nieumorzona płyty fundamentowej powiększy wartość początkową nowej baterii (nowego środka trwałego), w przypadku, gdy odpowiedź na pytanie 1 brzmi, że nieumorzona wartość płyty fundamentowej ma powiększyć wartość początkową nowego środka trwałego, to w jaki sposób ustalić wartość nieumorzoną płyty fundamentowej, czy wartość nieumorzona baterii stanowi koszt uzyskania przychodów, jeżeli tak, to w jakim okresie i w jakiej wysokości.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych objęte pytaniem Nr 1 i 3 jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 listopada 2021 r. za pośrednictwem platformy e-PUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia:
- czy wartość nieumorzona płyty fundamentowej powiększy wartość początkową nowej baterii (nowego środka trwałego),
- w przypadku, gdy odpowiedź na pytanie 1 brzmi, że nieumorzona wartość płyty fundamentowej ma powiększyć wartość początkową nowego środka trwałego, to w jaki sposób ustalić wartość nieumorzoną płyty fundamentowej,
- czy wartość nieumorzona baterii stanowi koszt uzyskania przychodów, jeżeli tak, to w jakim okresie i w jakiej wysokości.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca (dalej: „Spółka”) jest podatnikiem posiadającym osobowość prawną (spółka akcyjna), podlegającym w Polsce obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce ich osiągania.
Wnioskodawca produkuje (…).
W roku 2012 roku Spółka podjęła decyzję, iż dalsza eksploatacja jednej z baterii (…), która stanowi jeden odrębny środek trwały, jest niemożliwa z powodu technologicznego wyeksploatowania obiektu. Bateria ta stanowiła środek trwały Spółki. W tym samym roku Spółka zaprzestała produkcji (…) w tej baterii i w konsekwencji Spółka zaprzestała dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tego środka trwałego - ostatni odpis dokonano za miesiąc, w którym postawiono środek trwały w stan likwidacji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty