Interpretacja indywidualna z dnia 24 października 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.427.2025.3.ASK
Przeniesienie części majątku spółki przez wydzielenie, przy zachowaniu statusu zorganizowanej części przedsiębiorstwa dla obu części, wyklucza powstanie przychodu podatkowego zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy o CIT. Jednocześnie uznanie przenoszonego majątku za zorganizowaną część przedsiębiorstwa umożliwia przyjęcie jego wartości rynkowej jako sumy aktywów i zobowiązań, co nie skutkuje przychodem u spółki przejmującej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie przyjęcia, że:
- przeniesiony do Spółki Przejmującej Zakład produkcyjny w ramach procedury podziału przez wydzielenie będzie stanowił ZCP rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
