Interpretacja indywidualna z dnia 22 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.284.2021.2.AR
możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków, o których mowa we wniosku, wynikających z zawartej ugody pozasądowej
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 14 czerwca 2021 r. (data wpływu 3 lipca 2021 r.), uzupełnionym 1 października 2021 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków, o których mowa we wniosku, wynikających z zawartej ugody pozasądowej – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 lipca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków, o których mowa we wniosku, wynikających z zawartej ugody pozasądowej.
Wniosek powyższy nie spełniał wymogów formalnych dlatego też pismem z 10 września 2021 r. Znak: 0111-KDIB2-1.4010.284.2021.1.AR wezwano do jego uzupełnienia. Uzupełnienia wniosku dokonano 1 października 2021 r.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
X S.A. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest osobą prawną, będącą polskim rezydentem podatkowym dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Spółka zajmuje się produkcją wyrobów farmaceutycznych - przede wszystkim leków generycznych, jak również kosmetyków, suplementów diety i leków bez recepty. Produkty Spółki sprzedawane są na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, państw bałtyckich oraz na Dalekim Wschodzie.
Spółka toczyła spór dotyczący rzekomego naruszenia przez nią praw własności intelektualnej do jednego z produktów międzynarodowej grupy farmaceutycznej (dalej: Grupa). Przedmiotem sporu był Produkt będący wziewnym lekiem stosowanym w leczeniu chorób dróg oddechowych. Ze względu na przeznaczenie preparatu, jest on aplikowany przy użyciu inhalatora.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty