11.10.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.628.2021.2.MGR

możliwość opodatkowania w formie karty podatkowej świadczonych usług w zakresie praktyki lekarskiej

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 czerwca 2021 r. (data wpływu 29 czerwca 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 12 września 2021 r. (data wpływu 16 września 2021 r.),o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej świadczonych usług w zakresie praktyki lekarskiej – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej świadczonych usług w zakresie praktyki lekarskiej.

Wniosek, na wezwanie Organu, uzupełniono pismem z dnia 12 września 2021 r. (data wpływu 16 września 2021 r.).

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą: „…”Pracuje jako lekarz specjalista - kardiolog. Wykonuje On swoją działalność w formie kontraktu dla trzech szpitali - wykonując w nich zabiegi elektrofizjologiczne, czyli zabiegi inwazyjne leczenia zaburzeń rytmu serca. Usługi są wykonywane w ramach kontraktu zawartego ze szpitalami, które z kolei mają podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zabiegi, które są wykonywane, Wnioskodawca wykonuje osobiście i do tego celu nie zatrudnia żadnego personelu (lekarzy, ani pielęgniarek). Jeśli w trakcie zabiegu obecni są dodatkowi lekarze oraz pielęgniarka/pielęgniarki, to są to wyłącznie osoby zatrudnione przez szpital i każda z tych osób wykonuje inny zakres czynności. Dodatkowo Wnioskodawca, jako lekarz specjalista, świadczy osobiście usługi pod postacią osobistej opieki nad pacjentami i dyżurów lekarskich. Wnioskodawca jest kawalerem.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne