Interpretacja indywidualna z dnia 2 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.304.2021.3.MB
Opodatkowania najmu w formie ryczałtu.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 28 lutego 2021 r. (data wpływu 18 marca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu ryczałtem ewidencjonowanym – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 marca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 7 czerwca 2021 r. (data wpływu 11 czerwca 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu ryczałtem ewidencjonowanym.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
- Wnioskodawczyni jest obywatelką Rzeczypospolitej Polskiej prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie (…). Dochody uzyskane z tego tytułu rozlicza na zasadach opisanych w art. 30c Ustawy o PIT.
- Wnioskodawczyni jest również czynnym podatnikiem podatku VAT – tytułem rejestracji został do właściwego miejscowo Urzędu Skarbowego złożony druk VAT-R, na którym wskazano rozpoczęcie wykonywania czynności opodatkowanych od dnia 19 września 2006 roku.
- Wnioskodawczyni pozostaje w związku małżeńskim, w którym pomiędzy małżonkami obowiązuje wspólność majątkowa (wspólność ustawowa). Małżonek Wnioskodawczyni nie jest podatnikiem podatku VAT.
- Wnioskodawczyni wraz z małżonkiem planują nabyć nieruchomość stanowiącą nowy (pochodzący z rynku pierwotnego) lokal niemieszkalny, znajdujący się w stanie deweloperskim. Nieruchomość ma zostać zakupiona do majątku wspólnego. Wobec powyższego podpisali umowę Rezerwacyjną lokalu niemieszkalnego. Nieruchomość ta zostanie zakupiona od polskiej spółki kapitałowej (dalej jako: „Spółka”) zajmującej się budową oraz obrotem nieruchomościami. Na zakup lokalu niemieszkalnego zostanie wystawiona na nazwisko obojga małżonków faktura VAT.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty