Interpretacja indywidualna z dnia 7 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.115.2021.2.AA
Ulga badawczo-rozwojowa.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 stycznia 2021 r. (data wpływu 30 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 6 maja 2021 r. (data wpływu 6 maja 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. (…) jest firmą inżynieryjną. Jednym z obszarów działalności Wnioskodawcy jest sprzedaż detali oraz narzędzi (…).
W ramach tej działalności gospodarczej Wnioskodawca projektuje, konstruuje, wytwarza i sprzedaje detale lub narzędzia, które są wykonywane indywidualnie dla nowych rodzajów detali. Gdy mowa o narzędziach, należy przez to rozumieć narzędzie (np.: do tłoczenia) zakładane w maszynie, za pomocą której produkowane są poszczególne detale (produkcja seryjna). Produkcja detali bez narzędzia nie jest możliwa. Dlatego też narzędzia są szczególnie cenne, a niektóre pilnie strzeżone. Wnioskodawca istnieje na rynku (…) od (…) roku. Zakres działalności firmy obejmuje trzy główne działy:
- inżynieryjny – składający się z biura konstrukcyjnego, laboratorium pomiarowego oraz działu rozwoju nowych technologii, zajmujący się projektowaniem i konstrukcją oprzyrządowań i narzędzi, doradztwem technicznym, automatyzacją i robotyzacją procesów przemysłowych,
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty