04.05.2021 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 4 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.29.2021.2.AA

Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej usług hafciarskich i krawieckich.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 11 stycznia 2021 r. (data wpływu 11 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej usług hafciarskich i krawieckich – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 4 kwietnia 2021 r. (data wpływu 22 kwietnia 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej usług hafciarskich i krawieckich.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni prowadzi działalność na zasadach ogólnych, zamierza od 2021 roku przejść na kartę podatkową. Wykonuje usługę haftu na indywidualne zamówienie zgodnie z życzeniem klienta – klient dostarcza lub opisuje grafikę jaka ma zostać naniesiona metodą haftu komputerowego na wybraną rzecz np. bluzę, polar, koc itd. Klient dostarcza Wnioskodawczyni materiał do haftu np. bluzę albo to ona musi to kupić zgodnie z wytycznymi klienta i na tym haftuje. Klient Wnioskodawczyni jest klientem ostatecznym nie wprowadza do dalszego obrotu rzeczy u niej zrobionych, ze względu na to, że są to indywidualne zamówienia np. koc z haftem dla dziecka z konkretnymi danymi np. datą urodzenia i imieniem lub np. koszulki, bluzy do zakładów pracy z logo zakładu i imieniem danego pracownika. Zakres usług Wnioskodawczyni to też szycie np. kocyków. Wg tabeli dotyczącej karty podatkowej cz. 1 objaśnienia punkt 3 podpunkt 1 i 2 cytat: „3. Przy prowadzeniu działalności wymienionej w tej części tabeli dopuszczalne jest – poza usługami, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy – wytwarzanie: 1) przedmiotów (wyrobów) z materiału powierzonego przez zamawiającego, 2) przedmiotów (wyrobów) na indywidualne zamówienie z materiałów własnych wykonawcy, w tym także połączone z czynnościami ich instalowania, uwzględniające indywidualne cechy przedmiotów (wyrobów) lub życzenia zamawiającego” Wnioskodawczyni wywnioskowała, że w nowym roku podatkowym 2021 może przejść na kartę podatkową ponieważ jej zakres usług mieści się w tych podpunktach.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne